Araldite ® Steel Primer 012


ÇELİK YÜZEYLER İÇİN PASA KARŞI KORUYUCU SOLVENTLİ EPOKSİ ASTAR
 

KULLANIM

Pasa karşı çok iyi bir koruyucu ve üstün mekanik nitelikli epoksi astar malzemesidir. Petrokimya tesisleri, deniz inşaatları, köprüler ve oksidasyona yol açan hava şartlarına maruz kalan bütün çelik yapılar için idealdir. Önceden astarlanmış çeliklerin yerinde onarılmasında çok iyi sonuç verir.

ÖZEL NİTELİKLER
* ÇÖZÜCÜ GEREKTİRMEZ
* PAS ÖNLEYİCİ NİTELİK
* ÇELİĞE İYİ YAPIŞMA
* SERT ELASTİKİ KAT OLUSTURMA

TANIM
Araldite Primer 012, epoksi reçinesi ve sertleştiricisinden oluşan, iki bileşenli bir malzemedir. Her bir bileşen fabrikada tartılmış ve kullanıma hazır olarak paketlenmiştir, Karışımın uniform olup olmadığını görebilmek amacıyla reçine ve sertleştirici ayrı ayrı renklerde üretilmiştir.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER
 Süre
 20° C30° C40° C
Kapta kalma süresi
İlk şerleşme süresi
Tam sertleşme
8 saat
15 dak.
7gün
4 saat
11 dak.
7 gün
2 saat
8 dak.
7 gün

KULLANIM
YÜZEY HAZIRLIGI

Çelik yüzey, İsveç standardı SA 2½ ' ye göre kumlanmalıdır. Bütün pas izleri, ya da ufak pas lekesi kalıntıları, fosforik asit veya tanik asit esaslı maddelerin uygulanmış olması koşuluyla, el ile de temizlenebilir.

 
KAPLAMA UYGULAMASI
Malzemelerin 400 d/d'lik mekanik mikserle karıştırılması içine hava karışmasını önleyecektir, Araldite Primer 012iki bileşenli bir malzemedir. Sertleştiricinin tamamı reçine üzerine katılıp uniform bir renk alıncaya kadar karıştırılır. Rulo veya fırça ile boya yüzeyinde hava kabarcıkları olmayacak şekilde yüzeye uygulanır.Tek katta 50 mikron'dan daha kalın uygulanmamalıdır..

TEMİZLEME
Vantico Cleaning Fluid kullanınız.

VERİM
Araldite Primer 012
5 Kg'lık paket yaklaşık 35 m2 alanı kaplar

DEPOLAMA
5-25° C'de 12 ay sureyle saklanabilir.
ATEŞTEN UZAK TUTULMALIDIR

UYARI
Kurumamış epoxy malzemesini ağıza götürmeyin, yiyecek ve içeceklerden uzak tutun. Temizlenmiş görünseler dahi, bos kaplar içine yiyecek koymayın. Kurumamış epoxy maddesiyle temastayken, daima eldiven veya koruyucu krem kullanın. Üzerinize bulasan maddeyi sıcak su ve sabunla temizleyin. Buharını teneffüs etmeyin. 5° C altında kullanmayın.

NOT
Bu yayındaki bilgiler iyi niyete dayanmaktadır; bildiklerimizin bugünkü durumunu yansıtmaktadır; ancak kullanıldığı koşullar denetimimiz dışında bulunduğundan, önerilerin hiç biri teminat altında değildir. Satın alıcılar ve kullanıcılar ürünlerimizi kendi koşulları ve gereksinimleri çerçevesi içinde değerlendirmelidir.